Walentynki proepidemików

Dzisiaj Walentynki i z kilkoma innymi blogami o tematyce ogólno-naukowej postanowiliśmy je zadedykować proepidemikom i przypomnieć im, że mimo wszystko ich kochamy. Dlaczego? Bo to często nasi najbliżsi. To, że wierzą w jedną głupotę nie zniszczy naszej miłości do nich. Czasami są to osoby dalsze ale, które wspominamy z nostalgią, bo były muzykami, których słuchaliśmy w dzieciństwie. Tak jest w przypadku Liroya, dlatego zadedykowaliśmy mu taką laurkę:

Dlaczego krztusiec? Obszerną notkę o tej chorobie ma dzisiaj wrzucić blog Patolodzy na Klatce więc sięgnijcie tam (link poniżej) jeżeli szukacie zdjęć zakrztuśconych osób.

Krztusiec wraca i głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy jest odmawianie szczepień przez niektóre osoby. Inną jest pojawianie się w genomie tej bakterii alleli dających częściową odporność na szczepionkę – dlatego tak ważne jest to, żeby ograniczać liczbę przypadków choroby i zaszczepić.

Słyszysz Liroy? To dlatego zakaźna bakteria pisze do Ciebie Walentynkę – każda kolejna nieszczepiona osoba to kolejna szansa na to, że poprzez swoją ewolucję Bordetella pertussis stanie się odporna na szczepienia.

Nie tylko my piszemy dzisiaj o szczepionkach. Znajdź wszystkie nasze Walentynki na tych blogach:

crazynauka.pl

https://patolodzynaklatce.wordpress.com/

http://www.totylkoteoria.pl/http://niezdrowybiznes.pl/

https://www.facebook.com/K%C5%82amstwa-Jerzego-Z-1741124016160444/

http://uniguggle.blogspot.com/

http://www.doktor-mama.pl/

https://www.facebook.com/FaktyMityGenetyki

http://weglowy.blogspot.com/

https://www.facebook.com/uniwersytety.dla.nauki.pajace.docyrku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *